English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Hőszigetelés kivitelezés hibák
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2014-11-10
19:24:54
Előzmény: robert #47705#47711
Helló Robi

Részvétem,bizony nem célszerű kiadni a kézből a felügyeletet és a pénzt.
Egyébként belül nem sok mindent csináltak az épületben,a külső pucolás miatt biztos valami pénz részletet vett fel.Mellette már nyomatják is a másik épületet a téli fagyasztásra.
2014-11-10
12:40:00
Előzmény: gaspa #47703#47705
gaspa,

Én evvel a kivitelezővel építtettem egy lakást ugyanazon a területen.
Az építés vezetői mintha egy burleszkből léptek volna elő, volt közöttük őrült vadász, bajuszos nő és Lexus-os külföldi pénzember (Németországban linkeskedő magyar kőműves) is. Minősíthetetlen disznóságokat követtek el, az alvállalkozókat pedig nem fizették ki.

Miután szóvá tettem, hogy ferde a kémény, leadták a biztonsági őröknek a fényképem, hogy ne engedjenek be az építkezés területére. Szerintük én nem tudhatom, hogy ferde a kémény, mert vagyok építész, egyébként pedig átvételkor emeljek kifogást, addig fogjam be... 101 pontos hibalistát állítottam össze az átvételre :)

2014-11-10
11:16:03
Az idén tavasszal tetettem fel 10 cm-es külső szigetelést,aminek jótékony hatását nyáron már lehetett érezni,a telet szerencsére még nem tapasztaltam meg.Ezért figyeltem Budakeszin tőlem 100 m-re épülő házat,a szokásos technológiával épült,két évig csak a csupasz falakat iszapolták ősszel,télen fagyasztották.Tavasszal a még nedves,nyers téglára ragasztották fel kupacos módszerrel ezt a 3-4 cm-es szigetelést.Az ezzel kapcsolatos összes hibát elkövették,több mm-es hézagok,lépcsők,élvédők hiánya,ezt az egyetlen oldalt csinálták meg,legalább a másik oldalra sem fordultak be átlapolással és élvédővel,több nyílászáró még mindig nincs benne.Ilyen az,amikor a kőműves fantáziája szabadjára van engedve,én egy percre sem hagytam magukra az enyémeket,meg is viselte őket.Nem tudom manapság van-e valamilyen építészeti előírás a szigetelés vastagságára,mert ez módszer komoly átverés a vevők számára.

villam64Válasz erre
2012-10-13
11:01:25
Például elemzésre a németeseknek a hőszigetelés problémák. Érdemes lenne a fordítását ide tenni.
www.youtube.com/watch?v=Ho0Lp2u7SZw&feature=related
2012-10-03
09:29:13
Előzmény: robert #33789#33792
robert!

Konkrét kérdéseidet az illetékesnek tedd fel, én sem tudom a válaszokat.

Kruchina Sándor <kruchina@austrotherm.hu>, nekem ő válaszolt az Austrothermtől.

Pali
2012-10-03
09:16:12
Előzmény: pali #33787#33789
pali,

1-2mm eltérés lehet vastagságban a táblák között? Amennyiben nem, akkor mi a fenétől "keletkezik mindig egy kis szintbeli egyenetlenség („fogasság”)".

Ha pedig mindig keletkezik egy kis szintbeli egyenetlenség, akkor miért nem írják le?

Ha 1-2mm eltérés lehet vastagságban a táblák között, akkor mennyi lehet hosszában? És arra mit ajánlanak?

Esetleg arra hivatkoznak, hogy a kivitelező mindig=törvényszerűen elrontja a ragasztást?
Esetleg arra hivatkoznak, hogy nem is lehet pontosan felragasztani?

Az oktatófilmben nem csiszolnak: www.youtube.com/watch?v=SS7xqD7cjng&feature=relmfu

2012-10-03
08:59:50
Előzmény: robert #33786#33787
A válaszlevélben benne van, hogy NEM gyártási hiba.

Idézem: "Erre azért van szükség, mivel a táblákat illeszkedésénél mindig keletkezik egy kis szintbeli egyenetlenség („fogasság”), amit a hálózás előtt meg kell szüntetni."

Fényképet próbálok készíteni.
2012-10-03
08:49:06
Előzmény: pali #33784#33786
pali,

Szóval egy gyártási hibáról volt szó, amikor milliméteres vastagon festették a tábla szélét? Lefotózta?

2012-10-03
08:41:52
Előzmény: robert #33781#33784
Nem az Astrotherm írja, hogy vastag, hanem a munkatársam csiszolgatta a házfalán, amikor felrakta. Ezt a megvastagodást kérdeztem meg a gyártótól, és a lenti választ kaptam rá.

1-1,5 mm-es pereme volt a az utólag felvitt rétegnek. Pár táblánál még az oldalára is lefolyott.

2012-10-03
07:56:56
Előzmény: pali #33780#33781
pali,

"A Grafit Reflexnél az utólag felvitt rózsaszín réteg a szélein megvastagodik."

Ez egy halvány-vékony festékréteg (valószínűleg diszperzit). Hogy tudna megvastagodni, milyen körülmények között, és mennyire? Hol írják ezt le hivatalosan az Austrotherm részéről?

2012-10-03
07:53:56
Előzmény: robert #33777#33780
robert!

A Grafit Reflexnél az utólag felvitt rózsaszín réteg a szélein megvastagodik. Munkatársam most rakott fel egy házra-valót és neki voltak illesztési problémái. Erre válaszolt az Austrotherm.

Üdv: Pali
2012-10-03
07:02:23
Előzmény: pali #33775#33777
pali,

Én nem találok semmilyen utalást a Reflexre a kiadványban (a "fogasság" persze ennél a típusnál is kerülendő):
www.m-e-sz.hu/upload/thr-web.pdf

Ha teljesen sík felületre ragasztjuk, és főleg telibe (8mm fogas símítóval terítve a ragasztót), akkor lehet kapni tökéletes felületet.

Az biztos, hogy már 1-2mm eltérés glettelésnél komoly nehézségeket okoz, arról nem is beszélve, hogy később a különböző mértékű párafelvétel miatt a táblák kirajzolódhatnak, leginkább eső után.
Én 1 táblát csiszoltam meg.

Szintbeli eltérés után a glettelés:

2012-10-03
06:43:20
Sziasztok!

Egy kis infó az EPS felrakásáról.

"A polisztirol magú homlokzati hőszigetelő rendszerek esetében a Magyar Építőkémia és Vakolat Szövetség (MÉSZ) kiadásában megjelent Műszaki irányelv szerint a táblák felragasztása után a felületet mindig be kell csiszolni. Erre azért van szükség, mivel a táblákat illeszkedésénél mindig keletkezik egy kis szintbeli egyenetlenség („fogasság”), amit a hálózás előtt meg kell szüntetni. Ez a szabály a Grafit® Reflex lemezekre is érvényes.

Üdvözlettel: Kruchina Sándor"

2012-08-23
08:12:03
Előzmény: Juli #32434#32442
Juli,
ezeket a képeket nyugodtan rakhattad volna a Low-tech címszó alá! Jól tetted, hogy elzavartad!

Hogy ment az elzavarás? Volt segítséged, fenyegetőzések a kivitelező részéről, csapkodás, hiszti, stb?
2012-08-22
22:33:08
Előzmény: Juli #32434#32439
Kemény...
Remélem nem sok pénzed bánta a csapat cserét. De az biztos, hogy ha ők fejezik be, akkor halmozva jöttek volna a gondok, ami még drágább lett volna, mint az egész mostani móka. Külön tetszik a csatorna "védelme". Behorpasztottam volna a fejével az tuti, ha nálam ilyet művelnek. :(

2012-08-22
20:58:49
Előzmény: robert #32431#32434
Valóban, rájöttem túl nagyok voltak a képek. A szerkesztés módon még "gondolkozom"

Hát ez is megvan, köszi!

Hát befejezem a gyöngyszemeket, biztos eljön majd az idő úgy 10-20 év múlva mikor iróniával látjuk majd a dolgok humoros oldalát, és az agyvérzés első tünetei is maradéktalanul meggyógyulnak. Nos, nem is fárasztalak tovább benneteket, ha építkeztek ezt úgyis mások hatásosabban teszik nálam.

Mégegyszer köszönök mindenkinek mindent!

Üdv.: Juli

2012-08-22
20:47:33
Előzmény: Juli #32430#32431
#21. Kettőnél több kép feltöltése egy hozzászóláshoz - Szerkesztés mód
http://biosolar.hu/forum/show/28896#28896

Az "Új hozzászólás" írásakor csak két kép csatolására van lehetőség.
Ha kettőnél több képet akarsz feltölteni, akkor az új hozzászólás begépelése után az első két képet a "Kép csatolása" funkcióval add hozzá. Mentés a GO gomb megnyomásával.
A harmadik és negyedik képet szerkesztés módban adhatod a hozzászóláshoz, a további kettő kép hozzáadásához újra szerkesztés módban kell megnyitni a hozzászólást.

Megjegyzés:
Úgy méretezzétek a képeket, hogy maximum 500 kb méretűek legyenek, lehetőleg .jpg formátumban. Ez a képméretet a 800x600 felbontás általában kielégíti.
A megengedettnél nagyobb méretű kép, vagy nem támogatott formátum esetén esetén hibaüzenet keletkezik.
Ilyenkor le kell csökkenteni a kép méretét, vagy más formátumban elmenteni és újra feltölteni.
2012-08-22
20:42:48
Előzmény: ifarkas #32386#32430
Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a fórumon a jó ötleteket, vállalkozó már elzavarva, másik csapat dolgozik már, azaz bontja vissza az elvégzett munka nagy részét. Szomszédok türelme rohamosan fogy, őket is megértem, a ragasztó anyag lekalapálása is zajjal jár... Csináltam egy csomó képet, a jelenlegi szigetelő is. Aki ért hozzá, biztosan rájön, melyiket fotózták a laikusok, és mit látott a szakember. Saját kárán tanul az ember, de hála nektek is, már rengeteg jó ötletet tudnék adni én is, ha valamelyik ismerősöm szigetelésbe kezdene...
És voltak olyan ötletek is, amit bármilyen más munkánál is jól jöhet. Köszönet érte. Hát akkor íme pár kép a 150-ből (ami tartalmazza a kiadott számla fotóját is, amit később visszakért stonózni, mert nem jól állította ki :) /áfa mentes- áthárított áfával :) / Egyébként van egy varázsszó az építőiparban: ha szóba kerül a számla, amit kérünk, vagy vissza sem hívnak, vagy a kezdés előtti nap mindenki hirtelen Németországban dolgozik :) :(

Ui.: Nem értem a képcsatolást. Lehet, hogy csak 2 képet küldhetek?

payagyerekVálasz erre
2012-08-21
20:55:30
Előzmény: Juli #32378#32412
Én tettem annó indítósínt, mert bár valóban alu., de mégiscsak hatásosan ellenáll az egérféle jószágoknak.
(Persze ha 1 síkot fog alkotni a lábazat a falsíkkal, akkor nincs rá szükség.)
2012-08-21
08:43:43
Előzmény: Juli #32378#32391
Bizony, legyetek kőkemények, különben nem látod vissza a pénzt. A leírás alapján kóklerek. Én is zavartam már el ilyet. Úgy törték a lapot (mert előtte persze bizonygatták, hogy értenek hozzá, megcsinálják, csináltak már). De amikor elkezdte az éleket is kikenni két lap között a bazidrága XPS-nek a lábazaton, (mert persze egyenes nem volt, gondolta kifugázza) akkor annyira ideges lettem, hogy azonnal kidobtam őket! Nem is szabad az ilyennek maradnia!

Mint ahogy ismeretlen kivitelezőnél nem szabad előleget adni anyagra, hanem inkább kauciót kérni a saját magunk által megvett (hogy ott se legyen átverés) anyagok felhasználása előtt, hogy az esetleges rontást legyen miből rendezni! Nagyon sok pénzről van szó az anyagnál, marhára nem mindegy! Könnyen verik a kóklerek más f...val a csallánt.

Engem még a szigetelés végén is át akartak verni. Volt eset, hogy nem én vettem az anyagot (sajnos), hanem ők szaladtak el valamiért. A végén benyújtottak annyi számlát, hogy a ragasztó a norma szerinti duplája lett /nm. Egyértelmű volt, hogy a nevemre hoztak el anyagot, amit persze elloptak. Nem fizettem ki, és még levontam pluszban az eset miatt az addigiakból is, hiszen tetten érhető volt a csalás.
2012-08-21
08:35:58
Előzmény: Juli #32378#32389
Juli,
Vigyél Te is magaddal a megbeszélésre egy jól tagbaszakadt úriembert nyomatéknak.
2012-08-21
07:11:54
Előzmény: Juli #32378#32386
Juli!
Az indítóprofil elhagyása nem hiba! Sokan direkt kihagyják, mivel alumíniumból van ezért egy vékony hőhidat képez a lábazat és a fal hőszigetelése között. Utólag feltehető műanyag vízorros profil van, amit az üvegszövet beágyazása előtt a sarokerősítőkkel egyidőben kell "ragasztani".

Az biztos, hogy az indítóprofil nélkül az alsó sort biztonságosan csak alátámasztással lehet teljesen egyenesre rögzíteni, tehát sokkal nagyobb odafigyeléssel lehet csak.

Amiket ellenőrizz:
1. A szigetelőlapok között nem lehet semmilyen légrés, sem ragasztó, szorosan kell hogy összeérjenek, egybefüggő felületet alkotva

2. A lapok ragasztását fényképezd le, azokat pont-perem módszerrel (a széleit körbe kenve)kell minimum ragasztani, vagy telibe kenve, ha egyenes a szigetelendő falazat.

3. A falról a laza részeket le kell verni, és mindenképpen valamilyen tapadóhidat kenni kell (pl kültéri mélyalapozó), csak erre lehet ragasztani, kivétel ha frissen vakolt, de portalanítani itt is kell mélyalapozóval

Várjuk ide is a fényképeket okulásul!
2012-08-20
16:37:49
Előzmény: robert #32371#32378
Köszönöm a gyors reagálást, én is hasonlóképp gondolkodtam. Péntek reggel munkába indulásom előtt kimentem az anyumhoz és körbefényképeztem a szigetelést. Képek tele résekkel, ujjak a hasadékban, különböző megoldással ablakpárkányok. Rögtön hívtam egy ismerőst szívességi alapon, aki mellesleg műszaki szakértő, ő mondta először, hogy nincs indítóprofil. (és utána még sokan mások is...)Szeretett volna min szakértő a kivitelezővel beszélni, de nem volt rá lehetőség, mert egész nap nem nem tartózkodott a munkaterületen a vállalkozó. A munkásokról nem akartam képeket készíteni, nem tudom biztosan, hogy van ez a személyiségjogokkal... Egyébként telefonon beszéltünk már másik kivitelezővel, holnap délután megnézi Újabb 1-2 hét csúszás, miközben a térkövesek dolgoznak már. Mivel fiatal tagbaszakadt úriemberről van szó, az anyagra felvet előleg sorsáról sem vagyok meggyőződve... (nincs itt minden anyag, egyenlőre úgy néz ki több a kár, mint a hasznos munka. Köszönöm a segítséget, csak egy kis megerősítésre volt szükségem, mielőtt lyukat beszél a "mester" a hasunkba, és azután bekap:(

Üdv.: Juli
2012-08-20
09:37:20
Előzmény: Juli #32370#32371
Juli,

Lehet kapni ragasztható vízorr profilt, amivel gletteléskor még enyhíthető lehet EZ a probléma, DE:

Kérdés, hogy milyen más hibákat követtek még el, mert az alapján, amit leírtál el tudom képzelni, hogy nem ez volt az egyedüli.

Azt tanácsolom, hogy sürgősen készítsetek fényképeket, lehetőleg olyat, amin a munkások is rajta vannak. Ha a képek elkészültek, csak akkor szóljatok a kivitelezőnek.
Azután állítsátok le a munkát, és hívjatok ki egy építészt/szakértők, és kérjetek egy szakvéleményt.

Ne legyen igazam, de a munkák folytatása és újabb anyagok beépítése jelentős károkat is okozhat, ezért álljatok a sarkatokra. Nem kell veszekedni, hanem a lehető leggyorsabban képesített szakemberhez kell fordulni, és ezt tudatni a kivitelezővel.

Lehet, hogy drasztikusnak tűnik, amit írtam, de sok további kellemetlenséget kerülhettek el, ha most határozottak vagytok.

2012-08-20
08:28:18
Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abba, hogy ha a családiház szigetelésénél a vállalkozó kihagyta az indító profilt, mi lehet tenni? Nagy a baj? Még csak a polistirol táblákat teszik fel, holnap fejeznék ezt be...
65 éves édesanyám csináltatja a felújítást egyedül, a "mesterek" ennek megfelelően viszonyulnak. Gondolom ez általános, hogy kedves megrendelő, amíg a pénzt nem adja oda, utána meg örülhet, ha egy félbehagyott munkával nem lépnek le.
Szerencsére édesanyám csak laikus, és nem hülye, elég harcias, nem hagyja magát. A mester hozzáfűzni valója a egészhez, hogy majd meglátja milyen szép lesz, ha elkészül. (ezt is kétlem mert nem ő, hanem egy "alkalmazottja" egy bolti eladó csinálja, vonalzó nélkül szabnak - erre a magyarázata: ez nem egy szakma, ez mindenki meg tudja csinálni, nem mindegy magának, hogy ki csinálja? És még ő kiabál mindenki előtt, gondolta megeszi az öregasszonyt.
Ja? És az ablakpárkányokat ki kell venni? 3 db-ból egyet kivett, de mivel túl nehéz volt kivenni, a másik 2 db-ot bent hagyta, úgy szigetelte körül.

Előre is köszönöm a segítséget!

Juli
Biosolar Forum  =>  Hőszigetelés  =>  Hőszigetelés kivitelezés hibák
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva