English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Arduinolapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21   következő »
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2015-10-23
07:45:34
Előzmény: jeepatti #49420#49423
Igen, a fűtésemben a radiátorköri és az indirekttöltő szivattyút, meg most hozzátettem a puffertöltő egy kiegészítő logikáját is (alapból az füsthő alapján megy saját termosztáttal, de most már az előremenő is kapcsolhatja, meg vészhűtési funkciók is kerültek be). Meg ha meggyőzöm magam végre, hogy van értelme akkor primer/szekunder levegőállítást is ezzel akarom... majd valamikor... :)
Arra figyelj, hogy a gyári/neten fellelhető példaprogramokkal eléggé blokkolósan megy a dolog. Minden műveletnél megáll a fő programszálad végrehajtása, amíg intézi a kommunikációt. Tehát ha valami gyors, közel valósidejű dologra kell akkor kell hozzá valami olyan meghajtó/könyvtár, ami nem blokkolja a főprogramodat. Nálam ez gyakorlatilag néha 1, akár 2 mp-es állást is okoz, de a felhasználás jellege miatt nem gond.
Keress rá a régi hozzászólásokban, ha jól emlékszem Takyka tervezett keresni/írni ilyesmit, de azt hiszem valami miatt abbahagyta.

jeepattiVálasz erre
2015-10-22
19:34:57
Előzmény: forrest #49416#49420
Én is erre akarom csak használni hogy pár adatot küldjek..

Te arduinóval vezérelsz is valamit?
2015-10-22
07:26:51
Előzmény: jeepatti #49414#49416
Nem jöttem rá mitől, időről időre (ez volt, hogy 4-5 óra de valamikor csak 1-2 nap) egyszercsak semmilyen parancsra nem reagált, mindenre ezt adta vissza: "busy p..." Ez egy közismert jelenség, sokat találtam róla, de szépen megoldani nem tudtam, rá se jöttem mi okozza. Firmware legújabb volt akkor rajta, azóta nem néztem. Routeren néztem, beakadva semmi kapcsolat nem volt sosem, wifi jelerősség is jó volt mindig.
Végül is úgy oldottam meg, hogyha ez a válasz jön, akkor az arduino hardware reseteli, aztán reconnect és megint megy egy darabig...
Software resetre (AT+RST parancs) amúgy ugyanez a "busy p..." jött ilyenkor vissza

Ezt leszámítva nekem jól működik, és tényleg sokat tud, igaz én csak annyit használok belőle, hogy elküldjön pár adatot a szervernek.
jeepattiVálasz erre
2015-10-21
20:58:31
Előzmény: forrest #49413#49414
Milyen stabilitási gondjai vannak?
2015-10-21
20:30:52
Előzmény: jeepatti #49412#49413
Nekem is ugyanez van, legalábbis külsőre. Ment tisztán 5V-ról is (rx/tx-re sem tettem ellenállást, direktbe kötöttem), de hosszútávú használat előtt inkább a magam megnyugtatására vettem egy 5v-3.3v szintillesztőt, nem nagy tétel és reméltem tőle a stabilitási gondjaim megoldódását (de nem ez volt :)).
Ebayen így keresve lesz sok: "5V 3V3 level shifter" (vagy level conversion)
jeepattiVálasz erre
2015-10-21
19:42:43
Előzmény: szocsmarci #49390#49412
Ezt rendeltem:ESP8266-Serial-WIFI-Wireless-Transceiver-Module-Send-Receiver

A rajz szerint amit, találtam külön táp van 5 és 3 v ra
az RX TX meg ellenálláson keresztül van az arduinora kötve..
így elvileg az levédi?

Ha megjön meglátom ..

+azért kell mert az adatok az arduinóból fognak jönni
egy mppt töltőt akarok csinálni.. aztán meglátjuk mi jön össze
ha nem tuti lesz belőlle akku töltő
fusimisiVálasz erre
2015-10-19
08:23:17
Még év elején írtam idei arduino-s project a karácsonyi világítás lesz :)
Megosztok egy videót, hátha valaki kedvet kap www.youtube.com/watch?v=w4iircfBBKI
Van egy facebook oldal is www.facebook.com/IgnaczFamily itt vannak képek a készülő cuccokról.
szocsmarciVálasz erre
2015-10-15
23:09:12
Előzmény: jeepatti #49389#49390
Hadd kérdezzem meg, mi az amit csinálsz? És mi az, amit Esp82266-tal nem tudsz megcsinálni? Miért kell az arduino?

Gondolom össze akarod kötni az ardut az ESP-vel. Sok helyen látom, hogy simán összekötik a TX-RX lábat, de olvastam valahol, hogy nem szerencsés egy 5V-os és egy 3V3-as kütyüt összedugni.

És az ESP modul közül melyiket választottad?

jeepattiVálasz erre
2015-10-10
07:31:52

Tudtok valami jó beszerzési forrást az alábbiakra .. lehetőleg nem heteket várva:

-Arduino Nano vagy Nano v3
-Current Sensor ( ACS712-5A )
-Wifi Module ( ESP8266 )
-LCD display ( 20x4 I2C )

-IIC-LCD illesztő (TWI/I2C)
-Buck Converter ( LM2596 )
-3.3V Linear regulator ( AMS 1117 )

köszi

szocsmarciVálasz erre
2015-06-23
20:03:19
Előzmény: forrest #48872#48875
Ne aggódj a leállások miatt. A munkahelyemen minden egyes drága modulhoz (talán moxa a neve?) kellett tenni egy 1000 Ft-os időkapcsolót, ami naponta többször újraindítja az egészet.
2015-06-23
16:15:54
Előzmény: forrest #48872#48873
Blynk szervert telepíthetsz otthon is, teremészetesen akkor már csak addig ér, ameddig a saját hálózatod.
Nem próbáltam még atmegára fordítani, majd este...

Nem használom még élesben az ESP-t, így nincs tapasztalatom vele. Most, hogy már lehet rá könnyen fejleszteni, nem is kívánom használni az eredeti bugos firmware-t. Állítólag sok javulás történt az elmúlt időszakban. Frissítettél firmwaret?
Az új, arduinós kódot eddig kb. max. négy napig futtattam folyamatosan, az alapján nem vonnák le hosszútávú következtetéseket.

Az én (jelenlegi :-) ) koncepcióm az, hogy a kritikus vezérlést viszi egy atmega, vagy st32 proci. (Ezek bizonyítottan stabilan, megbízhatóan működnek) A külvilággal történő kommunikációt az wifi modul csinálja.
A kettő modul között egy szem sorosporti kapcsolat lesz. A vezérlő kódját úgy írom meg, hogy ne függjön a külvilágtól érkező adatoktól, ne kelljen egy esetleges válaszra várnia. Ha kap valamit feldolgozza, ha nem, csinál mindent az aktuális beállítások szerint.
T.
2015-06-23
15:17:48
Előzmény: takyka #48871#48872
Korrekt, tetszik az ötlet, és a video alapján a megvalósítás is jónak tűnik.
Mondjuk nálam ez is már beleesik az inkább nem alkalmaznám kategóriába, ezúttal a biztonsági paranoiám miatt. Még a virágföld nedvességét sem küldeném ki felhőbe, nemhogy a GPS pozíciómat :))

Kiváncsi vagyok mennyi memóriát hagyna meg unon, de nem tudom kipróbálni, mert éppen stabilitási teszt megy az új fűtésvezérlőmön, azt nem lőném le.
Kicsit megbántam a spórolást az ESP8266 és az LCD touch shieldemmel is, mindkettővel bőven több (volt) az SK melóm, minthogy megérje.

Takyka, nálad az ESP8266 nem resetel önmagában (adattorlódás nélkül) is? Nem bírom eldönteni, hogy a kódom csinálja (nem hinném) vagy a modul maga, de hetente kb két alkalommal dobja a kapcsolatot, néha visszakapcsolódik a wifire, de volt már, hogy teljesen leakadt...

2015-06-23
13:11:03
Nézzétek, mit találtam:
www.blynk.cc/
Nagyon jó kezdeményezés. Baromi könnyű felhasználói felületet rittyenteni arduinohoz, esp8266 Wifi modulhoz IOS-re és Androidra. Alig egy-két sor arduinon, pár drag&drop mozdulat a telón, tableten és kész a felhasználói felület.
Az arduino és a telefonon futó app is kliensként csatlakozik a Blynk felhő szolgáltatásához, így azt bárhonnét a világon el lehet érni úgy, hogy nem kell otthon portot nyitni, webszervert üzemeltetni.

Kipróbáltam az ESP8266-on, 4 sort kellett beszúrni ahhoz, hogy működjön és a gpiokat direktbe vezérelhessem.
Még egy kicsit bugos, ha torlódnak az adatok, akkor újraindul a wifi modul, de mivel még korai fázisban van a dolog, bízom benne, hogy a megbízhatóság is javulni fog.

T.

szocsmarciVálasz erre
2015-06-23
11:44:33
Előzmény: forrest #48864#48869
A Microsoft azért nyitotta meg néhány programjának forráskódját, hogy azzal is nagyobb részesedét szerezzen magának a piacon a zárt kódú programjai számára - ebben biztos vagyok. Nem azt állítom, hogy a MS gonosz, csak azt, hogy a létezésének alapja ellentétes az Arduinoéval.
Ezzel a kapcsolattal valószínű a Microsoft jól jár, az Arduino pedig könnyen elferdülhet egy irányba. És mit szól ehhez a Linux és a Macintosh társadalom? Vagy majd ők is alapból beépítik a programjaiba a felhő alapú Arduino támogatást? Valószínű ez lesz a vége a dolognak, és akkor ennek a hírnek csak reklámértéke van a Win10 számára.
Egyébként kíváncsi leszek erre az új operációs rendszerre - nem biztos, hogy olyan gördülékenyen megy majd minden. Ugye 1 helyett 6 változat lesz, és több Windows nem jön ki, minden nagy változás "csak" egy frissítés lesz. Nyilván az operációs rendszerrel nem lesz gond, talán egy idő után a driverekkel sem. Csak a telepített programokkal, mert a windows nem a hordozható programtelepítéseiről híres.

"Személy szerint kb 0%, hogy valaha is olyan eszközre bízzak ilyen alap vezérléseket, amin valami windows/.net keretrendszer fut :))"
Ezzel most egyetértek, de lehet ez is változni fog. Hatalmas munkát végzett eddig is a MS, és még van benne potenciál. A Microsoft ilyen jellegű húzásai annak tudható be, hogy elesik a 2-3 évenként esedékes operációs rendszer váltás bevételeitől, és előbb-utóbb az Office-t is mindenki lecseréli (remélem) az ingyenes Libre office-ra. Még marad azért a vállalati szektor, adatbázisok, stb, valamint a telefon és a játékok. És akinek MS alapú az okostelefonja vagy játék konzolja, az meg van vele elégedve.

"8 biten szívás, hogy nincs "végtelen" (=virtuális) memória.."
"640 kB ought to be enough for anybody" - Bill Gates - ezt csak úgy ide írtam :)
2015-06-22
20:20:28
Előzmény: szocsmarci #48854#48864
Azért az M$ újabban elég sok forrását megnyitotta, pl a komplett .net keretrendszerét, ami (legalábbis számomra) elképzelhetetlennek tűnt még pár éve...

Teljességgel nyílt forráskód és free software párti vagyok (a free-t nem csak úgy értem, hogy ingyenes, hanem szabadon hozzáférhető, módosítható, közzétehető, etc..), de megértem, hogy az üzleti oldalát is nézik egyesek.

Gondolom egy ilyen Win10-Arduino partnerséggel járó extra megjelenés jól jön az arduinosoknak, főleg, hogy nem 8 bites téren igen nagy a konkurencia. Kismillió gyártónál elérhetők ilyesmik.
Persze ha "free" szemléletben csinálod, akkor nincsenek versenytársak, inkább egészséges versenynek kellene tekinteni, de ez a szegmens is rég elüzletiesedett már.

Amúgy igaz: brutálisan sok "Arduino" van. Mikor múltkor rendelgettem, ledöbbentem az adafruit táblázatán... 2 éve fele ennyi verzió sem volt.

Személy szerint kb 0%, hogy valaha is olyan eszközre bízzak ilyen alap vezérléseket, amin valami windows/.net keretrendszer fut :))

8 biten szívás, hogy nincs "végtelen" (=virtuális) memória, de legalább odafigyel az ember, és ha szar a kód akkor magát okolhatja, nem az eldugott hibát keresgeti a keretrendszerben :)

szocsmarciVálasz erre
2015-06-20
23:13:50
www.olimex.wordpress.com/

Érdemes beleolvasni - angolul van sajnos.
Bolgár "cég", de az én (és talán mások) véleménye szerint komolyan lehet venni Őket. Nem mintha Bulgária rossz ország lenne, csak szerintem sok embernek kicsit olyan "balkáni".

Egy cikket emelnék ki: Microsoft and Arduino – New partnership
Ez a nyers fordítása (Google + én)

Az Arduino fejlesztők úgy tűnik, elvesztették a lényeget az utóbbi időben, és hibát hibára halmoznak!

Mindenki tudja, hogy az Arduino sikerének kulcsa, az egyszerűség volt, így a kezdők is használhatták mély elektronikai és a programozási ismeretek nélkül, egyszerű kód újrafelhasználással, amit az Arduino csapat és közössége készített.

Sok éven át az AVR egyszerű 8 bites processzorai jól szolgálták az Arduinot, de később megépítették a Megát (ami szerintem nem annyira sikeres, mint drága), és utána a hibásan elnevezett Yun-t (kínai jelentése felhő), melyet 60$ -ért értékesítettek (kb 16.552 HUF), amikor vannak olyan routerek azonos chippel ellátva, amik $10-ba (kb 2.758 HUF) kerülnek. Aztán az Intel megvesztegette őket, hogy adjanak ki egy teljesen más felépítésű eszközt, amivel meg lehetne lovagolni a "Arduino" hullámot.

Mennyire hasznos ez az egész kínálati bővítés? Ha összeszámolnánk a projekteket, amelyek egyszerű 8 bites chipeket használnak, még mindig 99%-át adnák lenne az összes Arduinos projektnek. Szóval kinek kell ez sok szemét? Csak összezavarja a kezdőket.

Aztán jött a rossz hír az Arduino védjegy vita, amely rossz üzenetet küldött a közösségnek azzal, hogy kiteregették a szennyest a bíróságon.

Most olvastam a legfrissebb híreket - a Microsoft, mint a zárt forráskódúság szimbóluma, lefizette az Arduino csapatot ezzel a "Windows10 az első Arduino hitelesített operációs rendszer" partner kapcsolattal.

Mi a szar? Mennyit kaptatok srácok erre a "tanúsítás"-ra és milyen üzenetet küldötök a nyílt forráskódú közösségnek ezzel?

Annyira vágytok a dollárra a Gianluca-val történt szakítás óta? (Ők úgy gyártották és értékesítették az "eredeti" Arduinokat, hogy nem fizettek semmit a fejlesztő csapatnak.)

Sok éven az Arduino volt példa a legsikeresebb nyílt forráskódú projektre. Ezzel a bejelentéssel látjuk, hogy most minden megváltozik, mert ez egyszerűen a pénzről szól.
2015-06-19
10:35:40
Előzmény: medig #48845#48848
Például igen.

T.
2015-06-19
09:22:57
Előzmény: takyka #48837#48845
Erről van szó?

www.learn.adafruit.com/downloads/pdf/adafruit-huzzah-esp8266-breakout.pdf
2015-06-17
23:09:44
Fejlemények vannak ESP8266 Wifi modul ügyben.
Megjelent az Arduino fejlesztői környezethez egy modul, amivel direktben lehet Arduino kódot fordítani és letölteni az ESP-re. Az elkészült sketch simán fut az ESP-ben. Ugyanúgy, mint az atmegákon, használható a rendelkezésre álló néhány I/O, soros port, i2c, 1w, (soft) PWM, egyebek.
www.esp8266.com/wiki/doku.php?id=esp8266-module-family
www.github.com/esp8266/Arduino

Gyorsan ki is próbáltam egy modulon, működik ahogy kell. :-)

T.
2015-04-03
21:20:55
Előzmény: forrest #48526#48527
forrest:
granov giliszta freemail pötty hu
köszönöm. Habár most az egész arduino-s projektem alszik.
A tavaszi munkák teljesen elveszik az időmet erőmet, s a munkahelyen is voltak, meg lesznek hajtós részek nyárig.
De nagyon jó lenne, ha tudnám rendesen loggolni, meg nézni is a kazánt.
Pláne, hogy zsezse beültette a bogarat az apríték égetővel, szóval arra is készülök.
2015-04-03
14:46:27
Előzmény: grano #48266#48526
grano,

ha még mindig nem ok, dobj egy üzenetet, és átküldöm a kódot amivel végül is nekem sikerült (én a takyka által említett library nélkül próbálkoztam, csak serialon)

Kb 10 órámba került mire működésre bírtam enyémet, láttam kb 3 féle bekötési módot, kering ebből legalább 5 különböző verziójú modul, különböző sebességekkel...

Fontos, hogy nekem nem lett baja az 5V-tól, de hogy stabil legyen kellett a 3.3V szintillesztő, és a külső táp (3.3V) is. Az arduino 500mA 3V3-a látszólag meghajtja nekem, de igen instabil! Végül én a CH_PID+RST-t is magasra húzom, a GPIxx meg lebeg.
Sok helyen írják hogy "Wifi TX" --- "szintillesztő" --- "arduino RX"-re és fordítva: nálam valami miatt TX-TX és RX-RX-re kötve megy. Ezt könnyű kideríteni: ha nem villanik a kék led connectkor, akkor ki kell próbálni fordítva.

Végre le tudom kérni az időt netről (lusta voltam idő/dátumbeállító menüpontokat csinálni), most jön a hőfokok logolása...

2015-02-16
11:12:33
Előzmény: dpsslaser #48363#48371
Az arduino egy készülékszámmal, ami az eeprom 0-ás címén van szólítható meg, és vagy ki lehet olvasni a perifériák állapotát, vagy írni lehet őket, a digitális és az analóg pineket is, meg a pwm-eket is. Ezenkívül van két számláló a 2-es és 3-as pinen 0-tól max unsigned longig tud számolni, és van két időmérő ugyanezeken a pineken, L-H átmenetet érzékel, mikroszekundumban mér 0-tól max unsigned longig.
Soros porton kommunikálnak, így egy rs485-re jó sok arduinot lehet rátenni, és ezekre jó sok szenzort meg más perifériákat, és egyenként lehet kiolvasni illetve értékeket beírni.
szocsmarciVálasz erre
2015-02-15
21:53:18
Előzmény: grano #48369#48370
Általában a visszatérőben van a keverőszelep. Lehetnek kivételek, és sok helyen teljesen mindegy, hogy melyikben van. Ebben az esetben keverőCSAP van beépítve, aminek mindegy hogy osztó-, vagy keverőszelepként üzemel.
Az Arduinonak semmi köze ehhez.
2015-02-15
20:55:28
Előzmény: szocsmarci #48368#48369
szocsmarci:
radiátor visszatérőben a szivattyú és a keverő szelep???
Ez vmi arduinos specialitás, vagy....?

--------
Teccik az új arduino környezet, legfőképpen ez tecc benne:
"Sketch uses 9 538 bytes (29%) of program storage space. Maximum is 32 256 bytes.
Global variables use 389 bytes (18%) of dynamic memory, leaving 1 659 bytes for local variables. Maximum is 2 048 bytes.
"
Miből mennyi van és abból mennyi fogyott/van vissza.
Amúgy számomra sok változás nincs, de ez bejött.
szocsmarciVálasz erre
2015-02-15
17:17:12
Előzmény: dpsslaser #48364#48368
A hőmérők 3 vezetékes üzemben vannak 2,2kOhmos felhúzóval.

Biosolar Forum  =>  Mérésadatgyűjtés  =>  Arduinolapozz: « előző   1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21   következő »
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva