English  Deutsch
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Kályha, sparhelt
Mielőtt kérdezel olvasd el a témához tartozó KIEMELT CIKKEKET!
2012-08-23
18:00:33
Előzmény: Jesu #32481#32486
Jesu,

Jó ár, én is ennyiért találtam, de végül is tea-kályhára lesz szükség, az fér be Anyuhoz.

2012-08-23
17:01:25
Előzmény: robert #32472#32481
Ez az:

Sokáig vadásztam rá, nem akartam sokat kiadni érte. (25E lett végül, ebből 10E-el nyúlt le a felhajtója). Van hozzá gyűrűs betét is.

2012-08-23
15:55:32
Előzmény: Jesu #32465#32472
Jesu,

Milyet vettél? Néhány hónappal ezelőtt én is végigfutottam a választékon, a használtakon is.

2012-08-23
13:35:59
Én most vettem egy hagyományos sparheltet. :)

Az épített kemence mellé szánom. Arra amire eredetileg is kitalálták: ha kisebb főznivaló/sütnivaló van, ne kelljen felfűteni majd az egész kemencét. No meg nyáron nem szeretünk bent főzni, mert brutális hőterhelés a háznak, így az udvarban kialakított, nyitott "nyári konyhában" tökéletesen ellátja majd a feladatát. Ha nincs kedvem "füstölni" (vagy mert nincs már mivel, külön ezért venni fát nem szándékozom!) akkor az ugyanoda kihelyezett indukciós lap is megteszi (vagy napenergia? régi tervem egy magasnyomású, 140-200C fokos, gőzelvezetésű nap parabola építése). Télre pedig lehet beteszem műhelyfűtésre. (kap majd egy mini pellet adagolót+vezérlőt is!)

Kerti hulladékom, aprófám van rengeteg, eddig is sajnáltam eltüzelni az udvar közepén, csak gyűjtögettem mindig. Hát most majd nem kell, lesz helye.

CsMariannVálasz erre
2012-08-22
20:04:02
Bocsi, hogy belepofázok, de évek óta fával fűtök, csináltam dán mintára, nő létemre, egy olyan kályhát, ami az első tűztérben elégeti a fát, majd át meg egy szűkített torkon a második tűztérbe, közben a füst felülről lefelé kering a tégla kályhában, minden hőt lead, és a kimenő füst nem szennyez, és nem meleg. A kertben nevelgetek bodzát, ha egy ágat levágsz, és leszúrsz, bokor, majd ha metszed, és az ágak gyújtósként szolgálnak, magas hőértékű fát kapsz rövid idő alatt. Az utcában is el szoktam menni bodzát irtani ingyen, csak hazahozom. Gyorsan nő, gyorsan vastagodik, és sok meleget ad.
Biosolar Forum  =>  Fűtés - Kazánok  =>  Kályha, sparhelt
Copyright © 2005-2017 Bernáth Róbert
Minden jog fenntartva